exact
04 دی 1401 - 16:24

چرا تعطیلی پنجشنبه‌ها در کهگیلویه و بویراحمد لغو شد؟

استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره علت لغو ‌بخشنامه تعطیلی ادارات در یک روز از هفته و همچنین کاهش ساعات ادارات توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سیدعلی احمدزاده ظهر امروز در نشست شورای ورزش کهگیلویه و بویراحمد درباره علت لغو بخشنامه تعطیلی ادارات در یک روز از هفته و همچنین کاهش ساعات ادارات اظهار داشت: بنا به درخواست وزارت نیرو و شرکت گاز و با توجه به کاهش افت فشار گاز در بخش خانگی جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران تشکیل و مقرر شد روزهای پنج‌شنبه در استان کهگیلویه و بویراحمد تعطیل و ادارات دو ساعت با تاخیر شروع و یک ساعت زودتر به کار خود پایان دهند و این موضوع توسط رسانه‌ها نیز اطلاع‌رسانی شد.

وی افزود: قرار بود این بخشنامه روز یکشنبه هفته گذشته به همه ادارات ابلاغ و از روز دوشنبه 28 آذرماه عملیاتی شود که صبح روز یکشنبه 27 آذر بخشنامه جدیدی از مرکز مبنی بر اینکه مشکل افت فشار گاز رفع شده و نیازی به تعطیلی ادارات و کاهش ساعات آنها نیست و بدون تعطیلی‌ها هم می‌توانیم مصرف بالای گاز را مدیریت کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در سایر استان‌ها همچنین تصمیمی گرفته شد و مانند استان کهگیلویه و بویراحمد قصد اجرای آن را داشتند که این بخشنامه ارسال و تعطیلی‌ها و کاهش ساعات اداری لغو شد.

احمدزاده بیان کرد: متاسفانه برخی رسانه‌ها به این موضوع پرداختند که استاندار تعطیل کرده اما مدیرکل مدیریت بحران آن را ملغی نموده ‌و هماهنگی میان مدیرکل و استاندار نیست که این خبرها ناصحیح می است، لذا لغو بخشنامه تعطیلی یک روز در هفته و کاهش ساعت ادارای تصیمم کشوری بوده که گرفته شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رفع مشکلات پروژه‌های ورزشی و جامعه ورزش استان در اولویت قرار می‌گیرد، عنوان کرد: ورزشگاه 15 هزار نفری و هتل ـ خوابگاه ورزشی یاسوج جزء پروژه‌های اولویت‌دارند که با برآورد اعتبارات باید مورد توجه قرار گیرند.

احمدزاده تصریح کرد: سالن‌ها، زمین‌ها و استخرهای ورزشی که در شهرهای مختلف استان در دست اجرا هستند در اعتبارات متمم و همچنین در سفر دور دوم دولت به استان دیده می‌شوند، لذا تمام پروژه‌های ورزشی در سطح استان که اعتبار برای آنها در نظر گرفته نشده و نیازمند اعتبار هستند احصاء شوند تا در تهران پیگیر اعتبار شویم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: 7 هزار میلیارد تومان پول متمم سفر برای استان در نظر گرفته شده که محل هزینه‌کرد آن مشخص است اما در دور دوم سفر بخش ورزش استان به خوبی دیده خواهد شد.

 احمدزاده بر توسعه ورزش استان در رشته و سطوح محتلف تاکید کرد و گفت: متولیان حوزه ورزش با انگیزه دادن به جوانان و نوجوانان زمینه حضور و فعالیت آنها در رشته‌های مختلف ورزشی را فراهم کنند.

وی بیان کرد: نیازمند حضور سرمایه‌گذاران در بخش ورزشی این استان هستیم و برای کسانی که بخواهند در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند از آنها به خوبی استقبال و تسهیلات لازم را تامین می‌کنیم.

استاندار خاطرنشان کرد: از ورزشگاه 15 هزار نفری و هتل ورزش یاسوج بازدید و برای رفع مشکلات این دو پروژه ورزشی تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

احمدزاده تصریح کرد: از محل متمم سفر سال گذشته دولت به استان مبلغ 37 میلیارد تومان برای حوزه ورزش در نظر گرفته شده که پروژه‌های نیمه تمام در اولویت است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر حفظ و نگهداری اماکن ورزشی تاکید کرد و گفت: توسعه پیست اسکی برای رشد ورزش‌های زمستانه مورد توجه متولیان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ورزش استان سرشار از جوانان با استعداد است، گفت: استان در ورزش‌های استقامتی مانند دوومیدانی و سایر رشته‌ها حرف برای گفتن دارد و می‌توانیم صاحب جایگاه شویم بنابراین باید حساسیت ویژه‌ای روی این موضوع داشته باشیم.

انتهای پیام/..

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 933183