exact
09 آذر 1401 - 03:17

کی‌روش: از اینکه صعود نکردیم ناراحتم/ ایران می‌تواند قهرمان آسیا شود

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: از اینکه نتوانستیم به مرحله بعد صعود کنیم ناراحت هستم.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از دوحه، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان بعد از حذف تیم ملی از جام جهانی در میکسدزون ورزشگاه حاضر شد و در خصوص این بازی اظهار داشت: به همه شما خسته نباشید می‌گویم. من از این نتیجه و اینکه نتوانستیم صعود کنیم ناراحت هستم. متأسفانه رؤیای ما به  اتمام رسید هرچند که خیلی به این رؤیا نزدیک بودیم. در نیمه اول تیم آمریکا خوب بازی کرد و حقش بود که گل بزند.

وی تصریح کرد: در نیمه دوم ما خیلی بهتر بازی کردیم و فرصت‌های بیشتری داشتیم. فرصت‌های ما از تیم آمریکا بود اما وقتی گل نزنید تنبیه می‌شوید. واقعیت این است که ما در نیمه دوم استحقاق گل زدن داشتیم و اگر به گل می‌رسیدیم شرایط متفاوت بود. شرایط سخت بود اما بازیکنانم تلاش خود را کردند و تمرکز داشتند. بازیکنان با همه شرایطی که وجود داشت کار بزرگی کردند. 

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد اینکه او آیا با تیم ملی ایران همکاری‌اش را ادامه خواهد داد یا نه، عنوان کرد: جواب این سؤال در دستان من نیست.

کی‌روش در خصوص اینکه فکر می‌کنید فوتبال ایران نیاز به نسل جدید دارد یا نه، بیان داشت: بله، مطمئناً همه تیم‌های ملی همیشه باید خود را بازسازی کنند تا خون تازه‌ای در رگ‌های آنها جریان پیدا کند. بازیکنانی که از نظر سن و سال به سطح بالایی رسیده‌اند باید با بازیکنان جوان‌تر جابه‌جا شوند. خون تازه باید در تیم ملی همیشه جریان داشته باشد. اما فکر می‌کنم همین تیم این آمادگی را دارد تا در جام ملت‌ها حضور داشته باشد و به آن شک نداریم. آنها سن درست و کیفیت مناسبی دارند.

وی افزود: به همین جهت فکر می‌کنم این آمادگی را دارند تا ادامه بدهند تا قهرمان جام ملت‌ها شوند. مطمئناً از نظر فنی باید سایر بازیکنان را هم مدنظر داشته باشیم و تلاش کنیم تا بازیکنان جدید به تیم ملی اضافه شوند. همانطور که در تهران دیدید 11 بازیکن زیر 22 سال در تمرینات ما حاضر شدند. از آن گروه چند نفری در جام ملت‌ها خواهند بود. 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 889213